Chirurg Stomatolog Wrocław Bielany

Misją gabinetu dentystycznego Dentaline na Bielanach we Wrocławiu jest leczenie pacjentów na najwyższym poziomie przy użyciu materiałów najlepszej jakości. Wykwalifikowany zespół dentystów kładzie ogromny nacisk na świadczenie kompleksowych usług stomatologicznych wykonywanych bezstresowo i w przyjaznej atmosferze. Rozległe kompetencje personelu kliniki Dentaline poparte są licznymi certyfikatami potwierdzającymi udział w wielu sympozjach i szkoleniach. Stale poszerzamy wiedzę w zakresie najnowszych osiągnięć współczesnej stomatologii.

OFERTA Gabinetu stomatologicznego Dentaline Wrocław Bielany Wrocławskie

Stomatologiea zachowawcza – polega na wdrożeniu podstawowych czynności w zakresie stomatologii takich jak leczenie próchnicy, oczyszczenie zębów, odbudowanie tkanek materiałami światło utwardzalnymi oraz leczenie endodontyczne potocznie zwane kanałowym. W ramach profilaktyki stosuje się także scallling i fluoryzację.

Scalling – jest to zabieg usunięcia kamienia nazębnego przy użyciu ultradźwięków. W ofercie gabinetu wykonuje się zabieg usunięcia kamienia nazębnego z kory zęba (scalling naddziąsłowy) oraz usunięcie kamienia spod powierzchni dziąseł (scalling poddziąsłowy).
Piaskowanie – zabieg przywracający zębom estetyczny wygląd. Dzięki oczyszczaniu powierzchni zębów wodą z piaskiem stomatologicznym z powierzchni zębów usuwane są przebarwienia i miękkie osady.
Fluoryzacja – fluor aplikowany w wysokim stężeniu wzmacnia szkliwo i remineralizuje je.

Najlepsze efekty przynosi wykonanie pełnej profilaktyki tzn. scallingu, piaskowania oraz fluoryzacji w trakcie jednej wizyty.

Endodoncja (leczenie kanałowe)- przy użyciu najbardziej nowoczesnych narzędzi takich jak mikroskop, radiowizjograf oraz endometr usuwana jest zmieniona miazga z kory i kanałów zęba, a następnie wypełniana odpowiednim materiałem. Zabieg ten wymaga od lekarza niezwykłej precyzji i skrupulatności, jednak dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanego sprzętu leczenie kanałowe ograniczamy do minimalnej ilości wizyt. W celu weryfikacji dokładności leczenia wykonywane jest zdjęcie RTG.

Implanty zębowe Wrocław Bielany Wrocławskie

Implantologia – metoda pozwalająca na zastąpienie naturalnego zęba estetycznym i funkcjonalnym tytanowym implantem. Zabieg wykonywany jest bezboleśnie przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury i implantów z opatentowaną konstrukcją Nobel Biocare. Dzięki temu implant zrasta się z kością aby idealnie uzupełniać pojedyncze braki w uzębieniu. Może także stanowić bazę do prac protetycznych.

Protetyka Wrocław Bielany Wrocławskie

Leczenie protetyczne – ten rodzaj leczenia przeznaczony jest dla pacjentów w każdym wieku i polega na trwałej odbudowie lub odtworzeniu brakujących zębów ze szczególnym naciskiem na zdrowie i estetykę. W ramach zabiegów protetycznych oferowane są:

– leczenie z łukiem twarzowym
– licówki porcelanowe
– korony pełnoceramiczne
– korony cyrkonowe
– korony metalowo-porcelanowe
– protezy szkieletowe kombinowane bez haczyków
– protezy szkieletowe metalowe i acetalowe
– protezy elastyczne
– mikroprotezy
– odbudowy protetyczne (endokorony, onlay, inlay)
– protetykę na implantach (korony, mosty, protezy na implantach)

Dentysta, Stomatolog dziecięcy Wrocław Bielany

Stomatolog dziecięcy Wrocław Bielany Wrocławskie

Stomatologia dziecięca – w leczeniu najmłodszych pacjentów niezwykle istotne to aby zadbać o pozytywne doświadczenia w pierwszych spotkaniach z dentystą. Wykwalifikowana kadra Dentaline ma w tym zakresie duże doświadczenie i profesjonalne podejście. Mali pacjenci oswajają się z gabinetem dentystycznym podczas wizyty adaptacyjnej, w trakcie której poznają lekarza, gabinet, wyposażenie, zadają pytania, lub nawet mogą pobawić się w dentystę. Zrelaksowane dziecko następnie zasiada na fotelu, gdzie rozpoczyna się kontrola ząbków. Mały pacjent jest informowany o każdym kroku podejmowanym przez dentystę. W leczeniu najmłodszych pacjentów klinika Dentaline dba o to aby opieka była głównie profilaktyką i edukacją. Ponadto gabinet oferuje:

– standardowe leczenie zachowawcze
– fluoryzację
– lakierowanie ząbków mlecznych
– lakowanie bruzd stałych zębów trzonowych (lak to substancja uwalniająca fluor)
– pomoc w okresie wypadania mleczaków
– naukę higieny jamy ustnej

Chirurg stomatolog Wrocław Bielany Wrocławskie

Chirurgia stomatologiczna – jest to operacyjne leczenie jamy ustnej i przyległych okolic. Prowadzony jest tu cały szereg wykonanych na najwyższym poziomie zabiegów odtwórczych lub przygotowujących do specjalistycznego leczenia protetycznego.
Periodontologia – zajmuje się chorobami przyzębia (dziąseł). Gabinet proponuje w tym zakresie:

– ekstrakcje ósemek zatrzymanych
– chirurgię przyzębia i kiretaże
– pokrywanie recesji
– plastykę wędzideł
– regenerację kości
– resekcję wierzchołków korzeni
– chirurgiczne wydłużanie korony zęba
– radektomię i hemisekcję

Leczenie zaburzeń zwarcia- zabieg w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego, niezmiernie istotnego i skomplikowanego stawu występującego w organizmie człowieka. Jest bowiem elementem składowym większego układu ruchowego, narządu żucia. Gabinet Dentaline oferuje leczenie szyną relaksacyjną – przeźroczystą nakładką na zęby, której celem jest zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego u pacjentów z bruksizmem i zgryzem zaciskowym. Szyna relaksacyjna wyraźnie poprawia komfort życia pacjentów, bowiem redukuje ból w obrębie szczęki i stawów, nadwrażliwość zębów, bóle głowy, sztywność karku i wiele innych dolegliwości.

Wybielanie zębów Wrocław Bielany Wrocławskie

Wybielanie – zabieg estetyczny przywracający estetyczny i piękny uśmiech. Pacjenci mogą skorzystać z usługi w dwóch opcjach:

a. Wybielanie nakładkowe – pacjenci samodzielnie, w zaciszu domowym aplikują nakładkę wypełnioną preparatem wybielającym przygotowaną przez lekarzy Dentaline. Po kilku wizytach w gabinecie oraz kilku nocach spędzonych z nakładką pacjenci zyskują promienny uśmiech.

b. Wybielanie gabinetowe – podczas którego stomatolog nakłada preparat wybielający w dużym stężeniu. Zabieg odbywa się podczas jednej wizyty trwającej około 60 minut.

Mezoterapia Wrocław Bielany Wrocławskie

Komórki macierzyste – mezoterapia i lipolifting: zabieg polega na regeneracji okolic twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub owłosionych okolic skóry głowy metodą mezoterapii (śródskórnych iniekcji) poprzez uprzednie pobranie od pacjenta tkanki tłuszczowej (np. z okolic kolan, ud, brzucha), z której, za pomocą systemu filtrów, pozyskiwane są komórki macierzyste. Dzięki miejscowemu znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny, a efekty takie jak poprawa kolorytu skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, poprawa nawilżenia, napięcia i gęstości skóry widoczne są po około miesiącu. Zabieg jest bezpieczny dzięki temu, że materiał pobrany z własnego organizmu eliminuje zagrożenie wystąpienia reakcji alergicznych czy podrażnienia.

Komórki macierzyste – pozyskiwane z krwi pępowinowej lub od dorosłego człowieka wykorzystywane są w wielu schorzeniach onkologicznych, ortopedycznych i hematologicznych, ale też w odmładzaniu i regeneracji skóry. Zabiegi z użyciem komórek macierzystych polecane są głównie pacjentom skłonnym do alergii oraz osobom starszym, posiadającym głębokie zmarszczki. Zazwyczaj wtedy proponowane jest połączenie dwóch zabiegów tzn. podanie komórek macierzystych z dodatkowym wypełnieniem tłuszczem, tzw. lipofilingiem pozyskanym w trakcie tego samego zabiegu.

Lek. dent. Anna Maj

Lekarz stomatolog

stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza, leczenie dzieci, endodoncja mikroskopowa, nowoczesna protetyka – korony pełnoceramiczne, licówki porcelanowe, prace kombinowane

Lek. dent. Agata Leszczyńska-Ratajczyk

Lekarz stomatolog

stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza, leczenie dzieci, endodoncja mikroskopowa, nowoczesna protetyka – korony pełnoceramiczne, licówki porcelanowe, prace kombinowane, implantoprotetyka