Mezoterapia Wrocław

Nasz gabinet oferuje Państwu zabiegi medycyny estetycznej na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą wykwalifikowanej kadry specjalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i zapleczem. Oprócz usług stomatologicznych oferujemy całą gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w tym mezoterapię.

Mezoterapia – co to jest?

Metoda mezoterapii znana jest już w medycynie estetycznej od wielu lat. Wykorzystywana jest ona do podawania substancji odżywczych do skóry za pomocą niewielkich iniekcji śródskórnych. Najczęściej wykorzystywane są do tego preparaty kosmetyczne dostępne na rynku. W gabinecie Dentaline przy zabiegu mezoterapii wykorzystywane są do podawania pacjentom ich własne komórki macierzyste.

Komórki macierzyste, a mezoterapia

Komórki macierzyste to mówiąc najprościej komórki o dużym potencjale regeneracyjnym, Potrafią one przekształcić się w dowolną tkankę organizmu. Dlatego są obecnie chętnie wykorzystywane w medycynie m.in. w neurologii, czy ortopedii. Wstrzyknięta komórka macierzysta reaguje na uszkodzenia, a zatem i sygnały przesyłane przez inne komórki w tkance. Pozwala to jej na odpowiednie różnicowanie się w komórki jakie naturalnie występują w danej tkance, a co za tym idzie doprowadza do leczenia i naprawiania uszkodzeń i niedoskonałości w wstrzykniętym miejscu.

Komórki te mimo, że są najbardziej kojarzone z okresem noworodkowym występują także u dorosłych. Każdy z nas posiada miliony takich komórek, jednak wraz z wiekiem ich liczba nieustannie maleje. To sprawia, że zaczynamy zauważać u siebie objawy starzenia m.in. w postaci zmarszczek na skórze.

Mezoterapia w tym przypadku wykorzystuje komórki macierzyste do poprawienia kondycji skóry. Są one pobierane z tkanki tłuszczowej, najczęściej z okolic brzucha i ud. Jest to najlepsza tkanka, gdyż ubytek kilku komórek nie przynosi żadnych dolegliwości i objawów klinicznych. Tak pobrany materiał jest oczyszczany, a otrzymane komórki macierzyste wprowadza się do skóry, najczęściej na twarzy, w okolice dekoltu, szyi itd. za pomocą drobnych iniekcji śródskórnych.

Zalety mezoterapii

Zalety i efekty mezoterapii

Do największych plusów tego zabiegu należy bardzo dobra reakcja organizmu na leczenie. Wstrzyknięte komórki mają pełną zgodność tkankową z całą resztą ciała, gdyż są one pobierane od tej samej osoby. Dlatego mezoterapia może z powodzeniem być stosowana u osób mających alergie lub źle reagujących na podawania syntetycznego kwasu hialuronowego. Z tego też powodu zabieg ten może być wykonany u osób starszych, które mogą niekorzystnie reagować na syntetyczne wypełniacze.

Dodatkowo mezoterapia nie powoduje żadnych podrażnień i reakcji ogólnych organizmu. Pacjent po jego wykonaniu jest w stanie samodzielnie wrócić do domu. Należy też wspomnieć, że jest to zabieg bezbolesny, gdyż jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Mezoterapia daje bardzo dobre efekty w leczeniu zmarszczek na twarzy. Bardzo korzystnie wpływa na poprawienie jędrności i kolorytu skóry, a także zwiększa jej gęstość i gładkość. Dlatego mezoterapia może pomóc pacjentom w takich przypadkach jak:

– zmarszczki – ulegają one wygładzeniu i spłyceniu;

– wiotka i zwisająca skóra – wraz z wzrostem jędrności zmniejsza się efekt zwisającej skóry;

– przebarwienia na skórze – komórki korzystnie wpływają na ujednolicenie kolorytu skóry;

– blizny – dzięki zdolnością regeneracyjnym możliwe jest zmniejszenie widoczności blizn;

Dentaline – podstawowe informacje

Gabinet medycyny estetycznej Dentaline mieści się w Wrocławiu, przy ulicy Ludwika Solskiego 4a i został założony przez lekarzy stomatologów. Idea tego miejsca zrodziła się z pasji do stomatologi oraz leczenia, a także z chęci niesienia pomocy innym ludziom. W mieście brakowało dotąd miejsca, które łączyłoby szeroką ofertę zabiegów stomatologicznych na najwyższym poziomie z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Kadra gabinetu Dentaline

Gabinet Dentaline budowany jest przez profesjonalistów i praktyków w dziedzinie stomatologii i medycyny estetycznej. Cały zespół na pierwszym miejscu stawia zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Ważna jest również współpraca między zespołem, a pacjentem. Dentaline wierzy, że jedynie współpracując z pacjentem i umożliwiając mu branie czynnego udziału w procesie leczenia, może zapewnić mu pomoc na najwyższym poziomie.

Warto podkreślić, że kadra budująca markę Dentaline nieustannie dąży do poszerzania swojego warsztatu umiejętności. Świadczą o tym liczne certyfikaty z renomowanych kursów, obecne na naszej stronie internetowej.

 

Lek. dent. Anna Maj

Lekarz stomatolog

stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza, leczenie dzieci, endodoncja mikroskopowa, nowoczesna protetyka – korony pełnoceramiczne, licówki porcelanowe, prace kombinowane

Lek. dent. Agata Leszczyńska-Ratajczyk

Lekarz stomatolog

stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza, leczenie dzieci, endodoncja mikroskopowa, nowoczesna protetyka – korony pełnoceramiczne, licówki porcelanowe, prace kombinowane, implantoprotetyka