Stomatolog Oporów Wrocław

W naszym gabinecie dentystycznym Dentaline zapewniamy opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie. W codziennej pracy korzystamy z nowoczesnych technologii, kierując się bezpieczeństwem i wieloletnim doświadczeniem. W procesie leczenia korzystamy z najlepszych materiałów dentystycznych, które pomagają naszym pacjentom przywrócić zdrowie i estetykę zębów.

Nigdy nie ignorujemy nawet najmniejszych dolegliwości naszych pacjentów. Każdy nasz pacjent otrzymuje wyczerpujące wyjaśnienie swojej dolegliwości, postawioną diagnozę jasne zalecenia dotyczące zapobiegania określonej chorobie stomatologicznej w przyszłości. Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych, uprzejmą i staranną opiekę naszych wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Każdego roku stomatologia staje się doskonalsza, jakościowa i bezpieczna. Dzięki zastosowaniu najnowszej bazy materiałowej i technicznej oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta nasi specjaliści osiągają najlepsze wyniki.

Życzymy zdrowia i pięknych uśmiechów przez wiele lat.

Poznaj naszą ofertę

OFERTA Gabinetu stomatologicznego Dentaline Wrocław Oporów

Chirurgia stomatologiczna Wrocław Oporów

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii odpowiedzialna za operacje chirurgiczne w jamie ustnej i szczęce. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się także usuwaniem zębów i leczeniem urazów szczęki. Kiedy może być wymagana operacja stomatologiczna? Istnieje powszechna opinia, że dziedzina ta ogranicza się tylko do usuwania zębów. Jednak nie jest to do końca prawda. Wiodącym zadaniem tej dziedziny stomatologii nie jest usunięcie, ale zachowanie zębów i zdrowa jama ustna.

W Dentaline chirurg stomatolog  wykonuje następujące zabiegi chirurgiczne:

– Ekstrakcje ósemek zatrzymanych – chirurgiczne usunięcie zębów

– Chirurgia przyzębia – chirurgiczne leczenie paradontozy

– Kiretaże – leczenie kieszonek przyzębnych

– Pokrywanie recesji – odtworzenie i pogrubienie linii dziąsła

– Plastykę wędzideł – bezbolesne podcinanie wędzidełek

– Regenerację (odbudowa) kości

– Resekcję wierzchołków korzeni – usunięcie części korzenia, który zawiera nieoczyszczoną i niewypełnioną część kanału

– Chirurgiczne wydłużanie korony zęba

– Radektomię (odcięcie jednego korzenia)

– Hemisekcję (usunięcie połowy zęba wraz z jednym z korzeni).

Implanty zębowe Wrocław Oporów

Wszystkie rodzaje implantów dentystycznych mocno wkroczyły w nasze życie i nie są już postrzegane, jako nienaturalne. Wynalezienie implantacji, czyli wszczepienie do organizmu ludzkiego sztucznych materiałów mających zastąpić utracone narządy było prawdziwym przełomem w medycynie i nauce.

Implanty zębowe to sztuczne struktury zastępujące brakujące zęby. Są one mocno osadzone w tkance kostnej szczęki i służą, jako niezawodne podparcie dla stałych lub ruchomych protez zębowych w postaci pojedynczych koron i mostów o różnej długości. Praktycznie wszystkie najnowsze implanty stomatologiczne wykonane są z tytanu. Implanty zębowe wszczepiane są w komfortowych warunkach, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają dolegliwości bólowych.

Ten unikalny materiał jest idealny do tworzenia sztucznych korzeni zębów, ponieważ nie jest postrzegany przez ludzkie ciało, jako coś obcego i sam nie jest narażony na niszczące skutki otaczającego środowiska biologicznego. Najważniejsze jednak jest to, że może niezawodnie połączyć się z kością szczękową. Te unikalne właściwości tytanu rozwiązały problem odrzucenia i sprawiły, że implantacja stała się niezawodną i trwałą techniką.

W Dentaline pracujemy na implantach z opatentowaną konstrukcją firmy Nobel Biocare. Nasze Implanty zębowe zapewniają minimalną trwałość na około 30 lat. Przy przestrzeganiu zaleceń stomatologa implant może nam towarzyszyć do końca życia. Implanty zębowe są okazją do poprawy jakości życia, przywrócenia pełnej funkcjonalności uzębienia, przywrócenia uroku uśmiechowi, a także zabezpieczenia się przed utratą tkanki kostnej w miejscu brakującego zęba, a tym samym możliwością utraty sąsiednich zębów.

Protetyka Wrocław Oporów

Niewielu ludziom udaje się zachować własne zęby aż do starości. Pierwsze straty mogą rozpocząć się bardzo wcześnie, a środki zapobiegawcze należy podjąć natychmiast, ponieważ promienny uśmiech to nie tylko piękno, ale także zdrowie. Prawidłowy zgryz i pełne funkcjonowanie układu zębowego są bezpośrednio związane z przyjmowaniem pokarmu, a tym samym z pracą przewodu żołądkowo-jelitowego. Protezy nowej generacji z łatwością rozwiążą ten problem. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, które protezy są lepsze.

Przede wszystkim pacjent nie powinien być przestraszony samym słowem proteza. W stomatologii proteza sprawia, że wygląd jest bardziej atrakcyjny, ponieważ sztuczne zęby mogą być doskonalsze niż te, którymi osoba została obdarowana przez naturę. Protezy zębowe są strukturami dentystycznymi, które zastępują zęby. Protezy przywracają anatomię i fizjologię układu zębowego a tym samym zapewniają piękny uśmiech. Nasz Dentysta prawidłowo wykonuje protezy nie powodując dyskomfortu. Pacjent niemal natychmiast zaczyna postrzegać je jako własne zęby. Protezy dentystyczne są umieszczane z całkowitym lub częściowym brakiem zębów. Protetyka przebiega w kilku etapach. Jamę ustną przygotowuje się do protetyki, a w razie potrzeby zęby poddawane są leczeniu. Stomatolog usuwa płytkę nazębną.

W Gabinecie dentystycznym Dentaline Wrocław Oporów oferujemy takie zabiegi protetyczne jak:

– Leczenie z łukiem twarzowymLicówki porcelanowe

– Korony pełnoceramiczne

– Korony cyrkonowe

– Korony metalowo-porcelanowe

– Protezy szkieletowe kombinowane bez haczyków

– Protezy szkieletowe metalowe i acetalowe

– Protezy elastyczne

– Mikroprotezy

– Odbudowy protetyczne (endokorony, onlay, inlay)

– Protetykę na implantach (korony, mosty, protezy na implantach).

Stomatologia dziecięca Wrocław Oporów

Stomatologia dziecięca to odrębna sekcja opieki stomatologicznej, która uwzględnia fizyczne, psychoemocjonalne i indywidualne cechy rozwoju dziecka. Pierwsza wizyta dziecka u dentysty dziecięcego powinna nastąpić w okresie od 6 – 12 miesiąca życia. Podczas tej wizyty stomatolog dziecięcy zidentyfikuje poszczególne czynniki ryzyka próchnicy, nauczy dziecko i rodziców higieny jamy ustnej dziecka. Stomatolog przekazuje zalecenia dotyczące leczenia i sposobu karmienia dziecka , aby zapobiec złym nawykom, które wpływają na rozwój uzębienia. Jednym z obszarów działania gabinetu dentystycznego Dentaline jest zapobieganie próchnicy we wczesnym dzieciństwie. Pierwsza wizyta u dentysty może być prewencyjna, polegająca na ustaleniu stanu uzębienia.

W naszej ofercie dotyczącej stomatologii dziecięcej znajduje się:

Standardowe leczenie zachowawcze
Fluoryzacja
Lakierowanie ząbków mlecznych
Lakowanie bruzd stałych zębów trzonowych (lak to substancja uwalniająca fluor)
Pomoc w okresie wypadania mleczaków
Nauka higieny jamy ustnej.

Wybielanie zębów Wrocław Oporów

Wybielanie zębów jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów upiększających nasz uśmiech. I nic w tym dziwnego, ponieważ dla większości z nas piękne zęby to przede wszystkim białe zęby. Szybkie wybielanie zębów proponowane jest w dwóch opcjach: tzn. wykonywane jest w gabinecie dentystycznym lub samodzielnie w domu przez pacjenta.

Wybielanie nakładkowe (domowe)

Stomatolodzy z gabinetu Dentaline dla każdego pacjenta pragnącego zastosować taki sposób wybielania zębów przygotowują indywidualną nakładkę. Pacjent przed snem wypełnia ją specjalnym środkiem wybielającym i zakłada na zęby. Cały proces wybielania zębów metodą nakładkową może potrwać od kilku do kilkunastu nocy.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Dentysta podczas wizyty w gabinecie dentystycznym nakłada na zęby pacjenta specjalne środki o dużym stężeniu substancji czynnych. Cały zabieg trwa przeważnie około godziny ale konieczna jest tylko jedna kuracja i zęby nabierają pięknego białego koloru.

Mezoterapia Wrocław Oporów

Mezoterapia może uratować Cię od plam starczych, cellulitu, zmarszczek, matowej cery, zwiotczenia skóry, problemów z trądzikiem i włosami. Mezoterapia rozwiązuje szereg problemów ze skórą. Wynika to z faktu, że niezbędne substancje znajdują się bezpośrednio w strefie problemowej. Substancje czynne mogą działać od wewnątrz, rozwiązywać problemy, a nie tylko maskować zewnętrzne oznaki.

W Dentaline zabieg mezoterapii proponowany jest pacjentom w zależności od konkretnego problemu. Wymagana kompozycja substancji leczniczych jest wybierana przez lekarza. Na przykład, w leczeniu skóry naczyniowej, skład leku będzie składnikami, które wzmacniają ścianki naczyń. W walce ze zmarszczkami zostaną zastosowane składniki przeciwstarzeniowe i nawilżające. W leczeniu trądziku środki przeciwbakteryjne. Przeciwwskazaniem do mezoterapii jest kamica żółciowa, ciąża, patologia nerek. Negatywnym skutkiem zabiegu mogą być zaczerwienienie, krwiaki i siniaki.

Lek. dent. Anna Maj

Lekarz stomatolog

stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza, leczenie dzieci, endodoncja mikroskopowa, nowoczesna protetyka – korony pełnoceramiczne, licówki porcelanowe, prace kombinowane

Lek. dent. Agata Leszczyńska-Ratajczyk

Lekarz stomatolog

stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza, leczenie dzieci, endodoncja mikroskopowa, nowoczesna protetyka – korony pełnoceramiczne, licówki porcelanowe, prace kombinowane, implantoprotetyka